Nesen es uzkavējos kādā juvelierizstrādājumu tīmekļa vietnē. Mani īpaši interesēja zelta gredzeni. Tos aplūkojot, es nodomāju: gredzeni ir ne tikai rotaslietas, bet arī spēcīgi simboli.
Visās pasaules kultūrās gredzeni simbolizē integritāti, vienotību, saikni, savienību, lojalitāti un spēku. Gredzenam nav ne sākuma, ne arī gala. Tas ir bezgalības simbols. Caur gredzena atvērumu ir iepludināts pats debesu spēks. Ne velti gredzeni ir obligāts dažādu burvju, garīdznieku un karaļnamu atribūts. Gredzeni bieži kļūst par dažādu tautas pasaku, bilžu un leģendu atribūtiem un maģiskiem talismaniem.
Kādi tautas ticējumi par gredzeniem ir saglabājušies līdz mūsdienām?
Galu galā gredzena pazaudēšanai vai svešas rotaslietas pielaikošanai ir nozīme, un zinoši cilvēki joprojām cenšas ievērot neizrunātos noteikumus, kā rīkoties ar gredzeniem.
1. Zaudēt gredzenu
Gredzena pazaudēšana vienmēr ir uzskatīta par sliktu zīmi. Gredzena zaudēšana tika uzskatīta par nopietnu triecienu īpašnieka autoritātei. Mīļākā pirksta rotaslieta ir ne tikai rotaslieta, bet arī veiksmes un mīlestības talismans. Gredzena, kas ilgu laiku bijis uz īpašnieka pirksta, zaudēšana nozīmē, ka cilvēks zaudē vitalitāti, enerģiju, spēku, varu, autoritāti, veiksmi. Visticamāk, būs problēmas darbā, ģimenē un finanšu jomā.
1. Gredzena zaudēšana nozīmē arī saiknes zaudēšanu ar cilvēku, kurš to uzdāvināja, šķiršanos, šķiršanos, šķiršanos no vīra.
2. Sudraba gredzena pazaudēšana liecina par drīzu šķiršanos no tuviniekiem ilgā ceļojumā.
3. Zelta gredzena zaudēšana liecina, ka cilvēku gaida nopietni finansiāli zaudējumi.
4. Ja gredzenu zaudē vīrietis – tas nozīmē statusa zaudēšanu darbā.
5. Bižutērijas zaudēšana liecina, ka veiksme ir novērsusies no gredzena īpašnieka.
Zaudēt gredzenu, uz kura iegravēts uzraksts “Glāb un saudzē”, nozīmē, ka tas ir izpildījis savu galveno uzdevumu – atņēmis īpašniekam lielas nepatikšanas, un tagad viņam nekas nedraud. Ja pazaudētais gredzens atkal tiek atrasts, tad nepatikšanas īpašniekam var draudēt atkal.
2. Atrodiet gredzenu
Ja gredzena pazaudēšana nozīmē, ka tuvojas neveiksmju periods, tad kāda cita gredzena atrašana drīzumā nozīmē laimīgus notikumus. Neprecētai personai tas nozīmē, ka tā drīz satiks savu otro pusīti. Neprecētiem cilvēkiem tas nozīmē, ka partneris kļūs par laulāto. Precētajiem būs laimes un harmonijas periods laulībā, labklājības uzlabošanās, un laulātie var sagaidīt ģimenes papildinājumu. Atrast sen pazaudētu gredzenu īpašniekam nozīmē negaidītu peļņu un veiksmi visos centienos. Arī gredzena atrašana liecina, ka pats Liktenis tevi ir izglābis no kādas personas, nepatīkama notikuma vai briesmām, kas tev draud.
Ir vērts pievērst uzmanību tam, kādu gredzenu esat atradis:
1. zelta gredzens – laulībai;
2. sudraba gredzens – lai dziedinātu pēc smagas kaites, stiprinātu veselību, attīrītu no bojāejas un ļaunas acs;
3. gredzens ar dārgakmeni – paaugstināšanai darbā un karjeras izaugsmei;
4. gredzens ar uzrakstu: “Glāb un sargā” – daudzkārtējai svētībai.
Taču ir vērts atcerēties, ka nav iespējams uzvilkt un valkāt svešus gredzenus!
Galu galā svešs gredzens nes bijušā īpašnieka enerģiju, un kāds liktenis viņam ir, jūs nezināt. Uzvelkot svešu gredzenu, jūs varat atkārtot bijušā īpašnieka likteni. Ir labi, ja bijušais īpašnieks ir bijis laimīgs, laimīgs un bagāts. Bet jūs neapzināti varat uz sevi uzvilkt bijušā īpašnieka nepatikšanas un nelaimes. Tāpēc atradumu labāk nodot lombardā, atdot izkalšanai, labdarībai vai baznīcai. Nekad neņemiet un neatstājiet krustojumos, kapsētās vai pie sava sliekšņa atrastus gredzenus. Tādējādi ļaunie cilvēki vēlas pārnest savas kaites un neveiksmes uz citiem cilvēkiem.
3. Saplēsts gredzens
Ja gredzens ir salauzts, tad tā īpašnieku gaida lielas nepatikšanas. Ja laulības gredzens plīst, tad laulātos gaida šķiršanās, jo tas nozīmē, ka viena laulātā jūtām tika nodarīts briesmīgs trieciens nodevības veidā. Ja no gredzena izkritis akmens, tas nozīmē, ka īpašniekam priekšā ir nopietni pārbaudījumi. Melnie spēki jau mēģina tikt pie cilvēka, bet dārgakmens nostājās aizsardzībā un uzņēmās galveno triecienu.
Lasi vēl: “Es pievienoju šķipsnu un no krūma noņemu pusi spaiņa”: kā un ar ko mēslot papriku stādīšanas laikā
Taču ļaundaris nevar apstāties, viņš turpina savu nelāgo darbu un noved savu plānu līdz galam. Tāpēc gredzens pēc iespējas ātrāk jālabo un jāturpina lietot kā amulets no ienaidniekiem. Ja salauzto gredzenu vienkārši izņemsiet un noglabāsiet, negatīvās ietekmes sekas cilvēku ātri vien piemeklēs.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…
Tevi noteikti interesēs
- Gandrīz visi iesācēji pieļauj šo kļūdu: ja stādiņus audzēsiet šādos trauciņos tie ne tikai var nīkuļot, bet pat iznīktby Laura Blūma
- Laika ziņu eksperts Toms Bricis ieskicē, kādi laika apstākļi mūs sagaida atlikušajā janvārī un pat februārī: dažiem šīs prognozes nepatiksby Laura Blūma
- Tagad mati stāvus ceļas, to iedomājoties! Aktrise Zane Daudziņa atklāj, kādu samaksu savulaik viņa saņēmusi kā jaunā aktriseby Laura Blūma